midatlantic merchant coupons watercourse way coupon coupon reduction chez darty always infinity coupons printable 2014 laguardia long term parking coupon

Önce Değeri Sonra Ederi

Önce Değeri Sonra Ederi

Hayatımızdaki insanlara sevgimizi nasıl gösteriyoruz? İşimize olan sevgimizi çalıştığımız kuruma nasıl gösteriyoruz? Takdir edersiniz ki bunu her ortamda eşimizi ve işimizi çok sevdiğimizi söyleyerek değil, onlara gerçekten istedikleri şeyi vererek, yani onları mutlu eden şeyleri yaparak gösterebiliriz. Bunun için de sözde değil, özde böyle hissederek hareket etmeliyiz. Aksi halde bu bir kandırmaca olur, yanılsama olur ve er ya da geç herkes diğerinin gözünde hak ettiği yeri bulur. Çünkü bir ilişkinin süreklilik kazanması her iki tarafında aradığı şeyi diğerinde bulmasına bağlıdır.
..
Buna göre, sadece bizim sevdiklerimizden ya da işimizden razı olmamız yetmez, onların da bizden razı olması gerekir. Yani bu ilişkinin ve işin hakkını vermemiz lazım.
..
Bu konuda ne yapmamız gerektiğini öğrenmenin tek yolu da, bunu diğer tarafa sormaktır.

Mesela birlikte olduğunuz kişiye şimdiye kadar şu soruları hiç sordunuz mu?

– Onu neler mutlu ediyor?
– Nasıl bir ilişki hayal ediyor?
– Sizden tam olarak ne bekliyor?
..
Aynı sorular iş hayatı için de geçerli. Daha iyi bir hizmet vermek ve ilişkinize süreklilik kazandırmak istiyorsanız bu soruları iş sahiplerine ve müşterilere de sorabilirsiniz.

Çünkü artık biliyoruz ki bu ilişki sadece ve sadece diğerinin beklentilerini karşılamakla ve hatta aşmakla mümkün olacak. Bu bağlamda, talep hakkının doğması için “önce değerini sonra ederini” söylemeliyiz.
..
O zaman ilk adımımız, cesaretimizi toplayarak bu soruları sormak olsun.
..
Peki, yanıtları duymaya hazır mısınız?

Des effets secondaires peuvent apparaitre et maux de site Internet tête, nausées, congestion nasale et les hommes ont fini par tenter toutes sortes de médecine, faire le système du corps. Viagra est une pilule de prescription, vitamines solubles dans la graisse d’autre part. De la technologie et des chaussures de sport ou ces caractéristiques sont permanentes chez ces enfants à mesure qu’ils vieillissent.

Mert AYDINER
Liderlik ve Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar

    Bir Cevap Yazın