Warning: Creating default object from empty value in /home/mertaydi/academyneuro.com/wp-content/plugins/counsell-core/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: Creating default object from empty value in /home/mertaydi/academyneuro.com/wp-content/plugins/counsell-core/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Business Networking Konusunda Doğru Olduğu Düşünülen “5 Büyük Yanlış” – Academy Neuro universal studios hollywood coupons sensr net coupon code free pampers gifts to grow codes february 2014 weed pipe gift sets

Business Networking Konusunda Doğru Olduğu Düşünülen “5 Büyük Yanlış”

Business Networking Konusunda Doğru Olduğu Düşünülen “5 Büyük Yanlış”

Business Networking sırasında ne yaptığımız kadar “ne yapmamamız gerektiğini bilmek” de çok önemlidir. Bu yazımda başarılı Networkerların sergilememesi gereken 5 özelliği sizlerle paylaşıyorum.

Yazıyla ilgili size bir ipucu vereyim. Bu özellikler genel kanı itibarıyla başarılı networkerlarda olması gerektiğini düşündüğümüz şeyler.. Mesela, dışa dönük bir karaktere sahip olmak networking yaparken avantaj yaratır mı? Evet mi?.. Ama sonuçlar tam tersini söylüyor..!

5 Önemsiz Özellik…

1 – Korkusuz olmak

Her ortama, her gruba fütursuzca dalabilen insanlar bu gruba giriyor. Yani başını, sonunu düşünmeden konuşan ve hareket edenler..

2 – Satış yapmaya çalışmak

Birçok insan Networking de başarıyı, kısa zamanda birçok kişiyle tanışmak, sunum yapmak ve kartvizit toplamak olarak nitelendiriyorlar. Oysa birçoğumuz için bu tür ortamları en çekilmez kılan ve uzak durmamıza neden olan şeylerin başında bu yaklaşım geliyor. Özetle, bu alanları yeni insanlar tanımak ve derinliği olan ilişkiler kurmak için bir fırsat olarak görmek lazım.

3 – Kendi reklamını yapmak

Sürekli kendinden, işinden ve özel hayatından bahseden biri ile ne kadar zaman geçirmek istersiniz? Dengeyi gözetmek çok önemli.. Hatta bana sorarsanız büyük payı diğerine bırakmak lazım.. Diğerinden gelen sıkılma sinyallerini de kaçırmamak lazım..

4 -Doğrudan sonuca ulaşmak

İş hayatında bu özellik “değerli” görünebilir ancak ilişkiler bir “iş süreci” değildir. Yani, her seferinde aynı girdilerle aynı çıktıları alamayabilirsiniz. Bu özelliği ısrarla sürdürmek bizi diğerlerinin gözünde “zorlayıcı bir karakter” olarak (pushy) görünmemize neden olabilir. Mesela, bu görüşme nereye gidiyor? Ticari bir ilişkiye nasıl döner? Ne gibi taahhütler alabilirim? Çalışmaya nereden başlayalım?.. Yani, karşımızdakini aklımızdaki sonuca doğru yönlendirme ve orada tutma çabası olarak görülebilir.

5- Sosyal medya bağımlılığı

Her şeyin online yapılabileceğini düşünenler.. Linkedin, Facebook, Instagram gibi.. Bu hesaplarımızda binlerce insan var.. Peki, Linkedin hesabımızdan telefonla kimi arayıp merhaba diyebiliyoruz, kimleri bir etkinliğe davet edebiliyoruz, kimlerden bir yönlendirmede bulunmasını isteyebiliyoruz? Böyle kaç kişi sayabilirsiniz..? O yüzden, online da olmak elzem olmakla birlikte, ilişkilerin kurulduğu gerçek yerler “yüz yüze” görüşülebilen yerlerdir. Ne kadar çok duyu işin içine girerse kurulan bağlar o kadar güçlü oluyor.

Sonuç olarak, yukarıdakiler bizi “itici” biri haline getiriyor. Özellikle de Network Marketing çalışmaları sırasında. Peki, “çekici” biri olmak için ne yapmalıyız?

İnsanoğlu bencildir. Her koşulda şunu sorar “burada benim için ne var?”. Hepimiz aynı işleyişe sahip olduğumuz için insanlara “ben senden ne alabilirim?” i sormak boşunadır. Onun yerine, “ben sana ne verebilirim?” i sormalıyız.. Çünkü diğerinin konfor alanında var olmak istiyorsa ona “aradığı şeyi bulmasında” yardımcı olabileceğimizi göstermemiz lazım. Yani bizi bir ödül olarak görmesini sağlamalıyız. Bunun da ilk adımı içten gelen bir merak ve ilgidir..

Bu konuda daha derin bilgiye ulaşmak için “Business Networking – Profesyonel İş Ağı Geliştirme” programını inceleyebilirsiniz..

Güveniniz ve takibiniz için teşekkür ederim.

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

    Bir Cevap Yazın