Ne Aradığını Bilmiyorsan Bulduğunu da Anlayamazsın

Ne Aradığını Bilmiyorsan Bulduğunu da Anlayamazsın..!

Claude Bernard’ın söylediği gibi “Ne aradığını bilmiyorsan, bulduğunu da anlayamazsın”. Bu prensiple, her şeyden önce kim olmak istediğimize, neye sahip olmak istediğimize ve neye ulaşmak istediğimize daha yola çıkmadan “karar vermemiz” gerekiyor. Çünkü algı filtrelerimiz zihnimizde sadece bizden daha büyük, içinde olmak istediğimiz, bizi heyecanlandıran bir resim çizmemiz halinde harekete geçiyor. Bu resmi netleştirdikten sonra da eksik parçaları tamamlamak üzere yeniden programlanıyor. Biz de böylelikle çevremizde olup biteni takip edebiliyor ve ihtiyaç duyduğumuz verileri yakalayabiliyoruz.

Ancak bunu oturduğumuz yerden yapamayız. Çünkü yanıtlar içinde bulunduğumuz alanda değil. Öyle olsaydı zaten onları aramazdık. Yanıtlar konfor alanımızın dışında. Bu yüzden sürekli hareket halinde olmalıyız. İşte o vakit bizi hedefimize götürecek insanlarla, fikirlerle ve fırsatlarla temas etmemiz ve onları tanımamız mümkün olur. Çünkü neyin peşinde olduğumuzu biliyoruz ve gördüğümüzde de onu bulduğumuzu anlamış oluyoruz.

Siz de hayattaki amacınızı bularak daha anlamlı ve daha doyurucu bir hayat yaşamak istiyorsanız Youtube Kanalımdaki “3 Soruda Hayatınızın Amacını Keşfedin” videomu izleyebilir ve Nöro Satış “Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı kitabımı okuyabilirsiniz.

Video: https://www.youtube.com/channel/UCnFwTquSCRvpCMFrZi8G8Mw
Kitap: https://www.ceresdukkan.com/noro-satis 

Mert AYDINER
Varlık ve İş Koçu, Konuşmacı ve Yazar

    Bir Cevap Yazın