Liderlerin Sunumlarında İşledikleri “7 Büyük Günah”

Liderlerin Sunumlarında İşledikleri “7 Büyük Günah”

  • Topluluk önüne çıkacağınızı düşündüğünüzde midenize kramplar mı giriyor?
  • Dinleyicilerin ilgisini çekme ve dikkati üzerinizde tutma konusunda zorlanıyor musunuz?
  • Çarpıcı ve hatırda kalan mesajlar verebilmenin yollarını mı arıyorsunuz?

Bu programda, başarılı bir sunum yapabilmenin önündeki engellerin neler olduğunu ve bunları nasıl aşabileceğinizi öğreneceksiniz. Çünkü eğitim boyunca aldığınız her bilgiyi burada, bu sahnede uygulayabilecek ve iş hayatınıza doğrudan adapte edebileceksiniz.

Ayrıca, kendinize sürekli olarak sorduğunuz, özgüvenimi nasıl yükseltebilirim, sahne korkumu nasıl yenebilirim, dinleyenlerin ilgisini nasıl canlı tutabilirim ve mesajlarımı nasıl hatırlanabilir tarzda verebilirim gibi sorulara da yanıt bulacaksınız. Nörobilim, psikoloji ve iş hayatının dinamikleri esas alınarak hazırlanan “Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi” insanlar üzerinde pozitif ve kalıcı bir etki bırakmak için en önemli silahınız olacak.

Şimdi, ister bir kişi isterse bin kişi olsun, aynı olgunluk ve özgüvenle sunum yapmaya hazır mısınız?

Baskıcı ve dayatmacı bir tutum, her şeyin en doğrusunu ben bilirim tavrı, insanları tehdit etmek, onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek ve yapmadıklarında da hesabını sormak insanlarla aramızdaki uyumu ortadan kaldırıyor. Şunu hiç unutmayalım; evrende her etki kendine eşdeğer bir tepki doğurur. Bu yüzden hem iş hem de özel hayatımızda her zaman olumlu, mütevazı ve destekleyici bir tavır takınmalıyız. Uyumu ve dengeyi korumaya yönelik davranışlar geliştirmeliyiz. Çünkü insanları bize yaklaştıracak tek anlayış budur.

Sizler için hazırladığım “MESAJ SİZSİNİZ – İZ BIRAKAN SUNUMLAR” eğitiminde, kendinize sürekli olarak sorduğunuz, “özgüvenimi nasıl yükseltebilirim, sahne korkumu nasıl yenebilirim, dinleyenlerin ilgisini nasıl canlı tutabilirim ve mesajlarımı nasıl hatırlanabilir tarzda verebilirim” gibi sorulara yanıt bulacaksınız. Nörobilim, psikoloji ve iş hayatının dinamikleri esas alınarak hazırlanan “Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi” insanlar üzerinde pozitif ve kalıcı bir etki bırakmak için en önemli silahınız olacak.

Şimdi, ister bir kişi isterse bin kişi olsun, aynı olgunluk ve özgüvenle sunum yapmaya hazır mısınız?

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

    Bir Cevap Yazın