7up 10 coupons discontinuidad de salto ejemplos thai deelish ashburn va coupon spirit squad cheerleading store coupon code paper crafts birthday gifts

Diğerinin Hayatında Varlığımızı Kabul Ettirebildiğimiz Oranda Söz Sahibiyiz

Tek bir alanda VAR olabilmek!

..

Konudan bağımsız olarak, verdiğiniz kararlara çevrenizdekileri ne oranda dâhil ediyorsunuz? Hayatınızda kapladıkları yer ve onlara verdiğiniz değer nispetinde tabi ki, öyle değil mi?

..

Buna göre, eğer diğerinin hayatında varlığınızı hissettirememişseniz, yani aklında ve kalbinde yer edememişseniz alacağı kararlarda da doğal olarak söz hakkınız olmayacaktır. Hatta büyük ihtimalle size sorulmayacaktır bile!

..

Bu üzerinde hassasiyetle durmanız gereken bir konudur. Çünkü ilişki içinde olduğunuz insanları karar alma süreçlerine dâhil etmezseniz onlara aynı zamanda şu mesajı da vermiş olursunuz; “Senin burada yerin yok!”

..

Bu senaryoda eğer dışarıda bırakılan sizseniz, haksız yere bu duruma düştüğünüze inanıyorsanız ve gerek aile içinde gerekse iş veya arkadaş çevresinde alınan tüm kararlarda belirleyici olmak sizin için bu kadar önemliyse, bilin ki bunu aşmanın 3 yolu var;

-Birincisi, gerçekten diğerinin hayatında ve ilgi alanlarında var olabilmek.

-İkincisi, karar yetkisine sahip en güçlü figüre yakın olmak.

-Üçüncüsü de başarılı ve zengin olmak.

..

Bu seçeneklerden hangisine kendinizi daha yakın hissediyorsunuz?

..

Mert AYDINER

Girişimci, Konuşmacı ve Ekonomi Yazarı

 

https://www.instagram.com/mertaydinerofficial

https://www.linkedin.com/in/mertaydiner

https://www.youtube.com/mertaydiner

    Bir Cevap Yazın