5 Adımda “Güven ve Saygı” Nasıl Kazanılır?

5 Adımda “Güven ve Saygı” Nasıl Kazanılır?

Hepimiz dünyaya iki temel içgüdüyle geliyoruz. Bunlardan birincisi hayatta kalmak, diğeri de neslimizi devam ettirmek. Bugün hayatta kalmayı şöyle tarif ediyoruz; – Fiziksel, – Zihinsel, – Ruhsal, – Sosyal ve – Ekonomik olarak bütünlüğün korunması. Bu bütünlüğü korumak için de kendi etrafımızda görünmez bir alan yaratıyoruz. Bu her ne kadar görünmez olsa da çapı kişiden kişiye değişen, ölçülebilen bir alan. Konfor alanı olarak tanımladığımız bu sınırlar içinde, bütünlüğümüzü koruyor ve kendimizi güvende hissediyoruz. Burası aynı zamanda kendimiz gibi olabildiğimiz, yani duygularımızı ve düşüncelerimizi hiçbir kaygı veya beklenti taşımadan, tüm çıplaklığıyla ortaya koyabildiğimiz bir yer. Yani, bu alanda rahatlıkla maskesiz dolaşabiliyoruz.. 🙂 Bu alana güvendiğimiz insanları alıyoruz. Sadece uyum içinde olduğumuz insanlar burada var olabiliyor. Biz de diğerlerinin konfor alanlarına girmek istiyorsak güven ve saygı uyandıran bir tutum sergilemeliyiz.

Bu yaklaşımı oluşturan unsurları sizin için 5 başlık altında topladım;

Güven ve Saygı Uyandıran Kişilik

  1. Herkesi ve her şeyi olduğu gibi kabul eder,
  2. Bütünlük arz eder,
  3. Diğerine öncelik verir,
  4. Yetkinlik gösterir,
  5. Yetki sahibidir…

Eğer ilişkinin kesintiye uğramadan bizimle devam etmesini ve derinlik kazanmasını istiyorsak bu 5 özelliğe de istisnasız sahip olmalıyız. Çünkü güven %100 lük bir konudur. Yani size desem ki, bu konuda size %98 güveniyorum!. Nasıl hissettiriyor? Nihayetinde iyi bir oran değil mi? Şüphe uyandıran %2 ye takıldığınıza eminim.

İşte bu yüzden birine ya tam güvenirsiniz ya da güvenmezsiniz. Ceres Yayınlarından çıkan “Nöro Satış – Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı son kitabımda bu konuyu etraflıca ele aldım.

SALESOLOGY Training Program / Nöro Satış Eğitimi ile Satış Hedeflerinizi nasıl aşacağınızı öğrenebilir, maddi ve manevi anlamda daha tatminkar bir hayat yaşayabilirsiniz.

Siz de her ortamda güven telkin etmek ve her daim kazandıran bir tutuma sahip olmak istiyorsanız bu prensipleri bir an önce hayata geçirmenizi öneriyorum.

“Güven ve Saygı Uyandırmanın Yolları” konusunda hazırladığım bu videoyu yararlı bulduysanız siz de kendi bağlantılarınızla paylaşabilirsiniz.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

    Bir Cevap Yazın